In het mooie Lattrop Breklenkamp vond afgelopen zondag, 14 juni, het Nederlands Kampioenschap klootschieten voor de junioren plaats. Meer dan 200 jeugdige klootschieters streden in hun categorie om de hoogste eer. Spannend werd het in elke klasse, er werd goed gepresteerd op zowel het onderdeel straat, veld als het zetten.
De organisatie van deze NK wedstrijden lag in handen van de Nederlandse Klootschietbonden, een samenwerking tussen de Nederlandse Klootschieters Bond en de Nederlands'n Kloatscheetbond. Een echt Nederlands Kampioenschap, want alleen de allerbeste uit de diverse afdelingen konden zich plaatsen voor deze wedstrijd.
De weersomstandigheden waren goed, de baan lag er goed bij, dus de randvoorwaarden waren geschapen voor een wedstrijd op hoog niveau. En op hoog niveau werd er ook gestreden. Per onderdeel waren er prijzen te verdienen en diegene die over alle drie de onderdelen het beste was, werd gehuldigd door het uitreiking van een t-shirt voor het Allround Kampioenschap. Hij of zij plaatste zich hiermee direct voor deelname aan het NK van volgend jaar.
In categorie 1 van de jongens ging het Allround kampioenschap naar Bauke Johannink van Nooit Gedacht. Na een 2e plaats op de straat, werd hij eerste bij het veld en nogmaals tweede bij het onderdeel zetten. In categorie 2 van de jongens wist Remco Zanderink van Beuningen de titel Allround kampioen op zijn naam te schrijven. Op de straat werd hij 2e, vervolgens wist hij zowel het veld als het onderdeel zetten te winnen. In categorie 3 van de jongens viel Emiel Haamberg van de Toekomst op de straat net buiten de prijzen met een vierde plek, hij wist echter wel het veld en het zetten op z'n naam te schrijven en daardoor ook het Allround kampioenschap. 3 maal een tweede plek bleek in categorie 4 van de jongens genoeg voor het Allround kampioenschap. Bjorn ten Dam van Ons Streven wist met deze prestatie voor te blijven op Jerry Dekker van EDKV Fort die wel twee titels op z'n naam wist te schrijven, maar het op de straat liet afweten.
Bij de meisjes in categorie 1 was Merle Loos van Java de sterkste. Alhoewel ze geen onderdeel wist te winnen, waren een tweede plaats op het veld, een derde op de straat en een vierde bij het zetten voldoende voor de oranje trui. Een prima prestatie leverde ook Manon Zanderink van Beuningen. Zowel het onderdeel straat als veld wist zij te winnen, bij het zetten werd ze 2e, maar dit was ruim voldoende voor het kampioenschap in categorie 2 van de meisjes. Karlijn Lammerink van Reutum bleek de beste in categorie 3 van de meisjes, zij werd tweede op straat en het 1e bij het veld en het zetten. In de oudste categorie was het Kim Schurink van Kolkersveld die met de hoogste eer ging strijken. Na een vierde plek op de straat won zij het veld en het zetten en daarmee ook het allround kampioenschap.
De organisatie kijkt terug op een goed verlopen Nederlands Kampioenschap bij KV Lattrop Breklenkamp. Deze laatst genoemde vereniging zorgde voor een perfecte locatie waarbij ook de inwendige mens goed verzorgd werd. Over twee weken zal het Nederlands Kampioenschap Senioren plaatsvinden bij KV de Huier te Geesteren, waarbij de senioren de prestaties van de jeugd zal proberen te evenaren.
Met 7 van de 8 allround truien, was het voor de Kloatscheetbond een weekend waar met trots op kan worden teruggekeken.
Namens de kloatscheetbond nogmaals dank aan de BWC en Lattrop Breklenkamp voor de prima organisatie.
Published in sections: Algemeen ::
nk_junioren2009_uitslagen_per_cat.xls